Vyberte stranu

Nie je nič vzrušujúcejšie ako prvé rande s pánom vašich snov. O to viac, ak ste ho nikdy predtým na živo nevideli. Bude taký ako na fotke? Čo bude mať oblečené? Aký hlas? Určite vám, s bližiacou sa hodinou stretnutia, hlavou prebieha množstvo podobných otázok. Samozrejme, nie je na nich nič zlé. Nezabudnite si ale položiť tú najdôležitejšiu z nich: Čo spraviť, aby rande na slepo vyšlo?

S vašim ctiteľom ste sa ešte nikdy nestretli, to však neznamená, že o ňom nemôžete získať nejaké tie informácie. Čestným spôsobom, samozrejme. Ak ste sa zoznámili cez internet, vášmu rande by mali predchádzať viacere zmysluplné rozhovory. O tom, čo rád robí, čo ho zaujíma, či je introvert/extrovert… a taktiež, čo prípadne od stretnutia s vami očakáva. To všetko vám pomôže utvoriť si o ňom ten najpresnejší obraz. Ak sa zoznamujete prostredníctvom „dohadzovačky“, veľa z týchto informácií sa dozviete od nej. Skúste však pred stretkom aspoň raz s dotyčným telefonicky hovoriť- ak je jeden z vás hanblivý, pomôže vám to rýchlejšie prelomiť ľady na začiatku schôdzky.

Pamätajte, že miesto prvého stretnutia by vždy mala určovať žena! Nikdy nie u neho a už vôbec nie u vás doma. Zvoľte verejné miesto, ktoré poznáte a kde sa cítite príjemne, no berte ohľad aj na dotyčného pána. Ani vás by predsa nebavilo stráviť rande na futbale, no nie? Svojej nalepšej kamarátke, sestre, hoci aj mame, povedzte kam a za akým účelom idete. Dohodnite si nejaké znamenie (SMS, prezvonenie), podľa ktorého budú vedieť, že ste v poriadku. V opačnom prípade nech burcujú alarm. Bezpečnosť je vždy prvoradá a necíťte sa trápne, že musíte niekomu „hlásiť“ kam idete. Ak vás majú radi, budú vám držať palce (a pomôžu s výberom tých správnych šiat).

Apropo- oblečenie. Hoci my muži oceňujeme, že sa snažíte urobiť dojem, máme radi, keď ste úprimné, skutočné a hlavne v pohode. Načo si kaziť chvíľu v nepohodlných topánkach a priúzkych šatách, v ktorých sa aj tak cítite nesvoja.

Psychická pohoda je rovnako dôležitá ako tá fyzická. Na rande sa dostavte na čas. Aj keď u dám sa nejaká tá minútka meškania toleruje, predsa len dochvíľnosť naznačuje, že vám na stretnutí záleží. Buďte prirodzená, optimistická a s otvorenou mysľou. Neunáhľujte a ani nepreťahujte rozhovor. Nemá zmysel mlčať ako partizán, no ani nechať tam hneď celý životný príbeh. Ak sa bude chcieť dozvedieť viac, určite navrhne druhú schôdzku.

Nebojte povedať NIE – zvlášť v prípadoch, keď dotyčný začína byť dotieravý, nebodaj až agresívny. Vtedy to radšej okamžite ukončite. Vhod môže prísť, ak si už pred schôdzkou pripravíte plán pre prípad úniku- zapojte doň kamošku, ktorá vám v určitú hodinu zavolá, že akože potrebuje pomôcť a pri tom skontroluje, či je všetko v poriadku. Ak nie je, máte výhovorku na opustenie stola. Je to však naozaj len krajné riešenie.

Každé rande na slepo je jedinečným zážitkom a ja tlieskam, že ste sa naň osmelili. Pamätajte na tieto rady a určite bude všetko v pohode. Základom je byť sama sebou a nerobiť nič proti svojej vôli. Ak sa dotyčný s vami bude chcieť znovu stretnúť- gratulujem. Ak nie, nič sa nedeje- úsmev na tvár a ideme ďalej- ten pravý môže byť už za rohom.