Vyberte stranu

Chcete vedieť, kedy a ako ho pobozkať a ako by mal vyzerať správny prvý francúzsky bozk?

V tom prípade – tento návod, ako sa bozkávať je tu pre teba!

Bozkávanie môže byť niekedy náročná alebo stresujúca záležitosť, najmä ak v ňom ešte nie ste úplne doma, a aj keď vás nič nemôže úplne pripraviť na bozkávanie, tento návod vám vysvetlí základné veci, ktoré treba vedieť ohľadom bozkávania sa s vašim partnerom a zistíte čo robiť a čo nerobiť počas bozkávania.

Poznámka: V žiadnom prípade nie som expert na bozkávanie. Informácie v tomto návode sú založené na skúsenostiach a informáciách, ktoré som si na túto temu vyhľadal.

V tomto článku sa pozrieme na to:

 • Ako na jednoduchý bozk
 • Ako na francúzsky bozk
 • Video, ako vyzerá bozkávanie „naživo“ : )

 

Jednoduchý bozk

Začnime s jednoduchým bozkom…

Krok 1: Pred bozkom

Dostať sa k bozku môže byť v skutočnosti tou najnáročnejšou časťou bozkávania sa. Zistiť či je váš partner pripravený pobozkať sa môže byť celkom ťažké.

Ak vidíte niektorý z týchto príznakov alebo ich kombináciu, je veľká pravdepodobnosť, že váš partner by vás chcel pobozkať.

 • Úprimne a zľahka vám pozerá do očí
 • Permanentný očný kontakt
 • Trochu nakloní hlavu
 • Oblíže si pery alebo do nich zakusne
 • Príde s vami do fyzického kontaktu, ktorý je bližší než pri zvyčajnej konverzácii (napr. vám pohladká ruku, dotkne sa vás za plece alebo nohu alebo sa hrá s vašimi doplnkami)
 • Konverzácia ustane, no očný kontakt sa nepreruší
 • Váš partner sa usmeje pri hociktorej z vyššie uvedených činností

Aby ste dali vášmu partnerovi najavo, že ho chcete pobozkať, môžete spraviť niečo z tohto alebo kombináciu týchto činností:

 • Uvoľnite si oči – uvoľnite svaly okolo očí, akoby ste sa usmievali, ale bez toho, aby ste sa usmiali ústami
 • Často sa usmievajte
 • Udržujte očný kontakt dlhšie, než zvyčajne
 • Nájdite spôsob ako sa raz za čas dotknúť vášho partnera

Ak máte pocit, že vidíte niektoré z týchto znakov, ale stále neviete na isto či sa tá osoba chce bozkávať, tak nie je nič zlé na tom, ak sa jednoducho spýtate, či by mu nevadilo, keby ste ho pobozkali.

Ak ste už vyhodnotili situáciu a zdá sa pravdepodobné, že bozk sa blíži, ďalšia vec, na ktorú nesmiete zabudnúť je načasovanie a prístup. Kľúčom k perfektnému bozku je napojiť sa na partnerou rýchlosť a intenzitu. Bozk je prvou príležitosťou ako sa fyzicku spojiť s vašim partnerom, takže by ste sa s ním mali stretnúť niekde na polceste.

Tu sú kroky, ktoré by ste mali po ceste k bozku nasledovať. Pamätajte si, že bozk, ktorý s niekým zdieľate je tak výnimočný ako váš vzťah s tou osobou, takže nasledujte svoje inštinkty a použite nasledujúce kroky ako hrubý základ.

1. Začnite fyzický kontakt položením rúk na partnerove telo

Umiestnenie závisí od dynamiky medzi vami dvomi, takže sa môžete jemne dotknúť távre, krku alebo ramien. Buďte s dotykmi opatrné, ak je toto prvý fyzický kontakt, ktorý má nastať. Držte sa ďalej od „rizikových“ partíí na tele vášho partnera, nakoľko mu chcete naznačiť len to, že máte záujem ho pobozkať, nie spraviť mu kompletnú prehliadku tela.

2. Naviažte a udržujte očný kontakt

Oči sú často jasným indikátorom toho či sa niekto chce bozkávať. Snažte sa pozrieť partnerovi hlboko, no jemne do očí. Použite oči, aby ste partnerovi poslali správu, ktorá preukazuje čo cítite, napr. „Záleží mi na teba, horím, keď sa na teba pozriem, chcem ťa pobozkať.“

3. Nahnutie hlavy

Ked sa k nemu priblížite, mali by ste nahnúť telo aj hlavu ta, aby ste sa prispôsobili jeho pozícii. Jeden z vás bude musieť spraviť miesto pre toho druhého alebo môžete obaja nahnúť hlavu do opačnej strany. V podstate ide len o to, aby ste sa vyhli tomu, že o seba nabúrate nosmi, tak si len vyberte stranu, na ktorú sa nahnete a príliš nad tým nepremýšľajte.

4. Ako rýchlo sa nakláňa?

Všimnite si ako rýchlo sa váš partner nakláňa smerom ku vám a snažte sa nakláňať rovnakou rýchlosťou, aby ste sa stretli niekde v strede. Keď pôjdete príliš pomaly alebo príliš rýchlo, partner môže mať pocit, že na to idete buď príliš agresívne alebo že nemáte moc záujem o bozkávanie.

Ak ste sa s vašim partnerom dostali až sem, je veľmi pravdepodobné, že sa pobozkáte, alebo ste kompletne zle pochopili situáciu a váš partner sa ku vám nakláňa len preto, aby sa zblízka pozrel na váš nový vriedok.

Ak je pravdou tá prvá možnosť, tak pokračujte v čítaní, pretože je čas nabrať sily a prejsť k samotnému bozku.

Krok 2: Nacvičite si bozk

Keď už sa nakloníte, veci sa udejú rýchlo. Ak ste nervózne ohľadom bozku, prečo to neskúsiť nanečisto, aby ste si precvičili techniku? Ruka alebo zrkadlo môžu byť užitočnými nástrojmi, aby ste mohli skúsiť váš štýl bozkávania.

Buďte pokojné, bozk sa blíži, ale tu vám ho najskôr rozkúskujem, pekne krok za krokom, aby ste vedeli čo sa bude počas plnej rýchlosti s partnerom diať v nasledujúcich sekundách.

 • Ste v polohe pred bozkom podľa kroku číslo 1 – hlava je naklonená, udržiavate hlboký očný kontakt a možno máte s partnerom nejaký fyzický kontakt.

Oči môžete mať otvorené alebo zatvorené, ale ak ste nervózne, zatvorením očí sa môžete vyhnúť ustráchanému pohľadu vo vašich očiach. Rád začínam s otvorenými očami a zavriem ich až tesne pred dotykom našich pier.

 • Buď vy alebo váš partner ste dali najavo, že máte záujem o bozkávanie. Začnite dávať dohromady kúsky z kroku číslo 1. Nakloňte sa a stretnite sa s partnerom na polceste. Začnite špúliť pery ich zovretím a vytláčaním von.

Teraz je vhodný čas na to, aby ste si oblizli pery, ak nie sú navlhčené.

Ďalej sa nakláňajte, pamätajte na naklonenie hlavy, až kým nepríde ku kontaktu vašich pier s perami vášho partnera.

Nezabudnite na umiestnenie rúk! Jemný dotyk na zátylku, na ramenách alebo na partnerovej hlave je všetko čo potrebujete. Môže to taktiež pomôcť, aby ste ho naviedli ku bozku, ak máte napríklad problém stretnúť sa na polceste.

 • Vaše pery sa dostanú do vyšpúlenej pozície. Majte ich mäkké, ale nie príliš uvoľnené. Môžu byť pevné, no nie príliš tvrdé. Začnite kontakt s perami vášho partnera. Ak je toto váš prvý bozk, nemal by trvať príliš dlho, ale zároveň by to nemala byť ani stotina sekundy.

Počítajte v hlave – „raz, raz dva, raz dva tri“ predtým než uvoľníte pery a odtiahnete sa. Môžete ten bozk udržať aj dlhšie, ale po 5 sekundách by ste mali bozk ukončiť. Ak by ste sa aj potom chceli bozkávať, môžete sa znovu nahnúť a spraviť to isté ako pri prvom bozku po druhý, tretí či štvrtý krát.

Nezabudnite počas bozku dýchať. Je v poriadku počas krátkeho bozku zadržať dych, no pri dlhších bozkoch budete musieť dýchať. Nakoľko vaše ústa sú zaneprázdnené, budete musieť dýchať nosom.

Aby ste ukončili bozk, začnite uvoľňovať tlak, ktorým vaše pery pôsobia na partnerove pery a uvoľnite našpúlené pery.

 • Pomaly sa odkláňajte a uvoľnite svaly okolo úst. Môžete ešte chvíľu nechať zatvorené oči a vrátiť sa do vašej normálnej pozície.
 • Teraz ste vo fáze po bozku a ak to bol dobrý bozk, netreba slová. Ak sa vám a vášmu partnerovi páčilo to čo sa práve stalo, môžete v tom pokračovať alebo si jednoducho užívať to čo ste práve zdieľali. Ak to bol zlý bozk, môžete tomu dať znovu šancu a skúsiť to zmeniť. Ak sa to v tomto momente nedá, netlačte príliš na pílu – dajte si prestávku a porozprávajte sa o tom s vašim partnerom. Môžete to znovu skúsiť po pár minútach alebo niekedy inokedy.

Krok 3: Bozk

Okej, je čas na bozk. Vezmite všetky výťažky z kroku číslo 1 a číslo 2 a dajte ich dohromady. Je dobré sústrediť sa pri praktizovaní bozku na teoretické veci, ale keď je čas na prax, malo by to ísť samo a prirodzene.

Môžete sa taktiež jemne dotknúť jazykom partnerových pier. (Toto nie je francúzsky bozk – len jedna metóda položenia jazyka na pery.)

Krok 4: Po bozku

Po bozku je to veľmi podobné ako pred bozkom, len príjemnejšie a vtipnejšie.

Ak sa vám bozk páčil, dokážte to svojmu partnerovi úsmevom alebo tým, že ho chytíte za ruku.

Ak sa chystáte pobozkovať ho znovu, nabite tento akt energiou tým, že udržite fyzický kontakt, aj keď ste odtiahli pery. Je v poriadku, ak budete tieto bozky opakovať stále rovnako, ale lepšie je, ak zopár vecí zmeníte. Tu sú niektoré premenné, ktoré možno zmeniť:

 • Uhol, pod ktorým sa k partnerovi približujete
 • Rýchlosť bozkávania
 • Dĺžka bozkávania
 • Intenzita bozku
 • Pozícia pier
 • Umiestnenie rúk
 • Umiestnenie tela

Ak ste sa nachvíľu prestali bozkávať, pozerajte hlboko do očí vášho parnera a užívajte si okamihy, ktoré ste spolu práve zdieľali. Snáď to budú jedny z mnohých takýchto momentov.


 

Francúzsky bozk

Francúzsky bozk, inak prezývaný aj „francuzák“. Čítaj ďalej a zisti, ako sa bozkávať po francúzsky.

 


Videonávod – Ako má vyzerať bozkávanie

Na záver ešte jedno video – ak by vám vyššie uvedené návody nestačili. 🙂