Vyberte stranu

O ambicióznosti sa všeobecne vie, že sa považuje za mimoriadne atraktívnu vlastnosť. Zatiaľ čo šialene ambiciózny muž môže byť až priveľkým sústom, pre tie z vás ktoré sú dosť odvážne, ponúkam tento krátky návod ako na to.

Idete po chlapovi čo má skvelý plán?

Znie to skvele.

Poďme si pohovoriť o tom, ako skrotiť človeka, ktorý baží po moci.

Je veľmi jednoduché cítiť príťažlivosť k ambicióznemu mužovi. Často zdôrazňujem dôležitosť istoty v príťažlivosti – takže je trochu prekvapením že ženy vzrušujú muži ktorí majú veľké ideály a plány na to ako naplniť svoje sny.

Ambície a determináciu sú vlastnosti ženami veľmi často skloňované spoločne s so sebavedomým ako charakterovou črtou, ktorá je v mužovi proste sexy. Ambiciózny mužov na oplátku zase vzrušujú ženy, ktoré ich vo výpravách podporujú.

Poznámka: V tomto článku nespomeniem nič o dôležitosti ženských ambícii, ktoré sú rovnako dôležité na vytvorenie príťažlivosti.

Mužova túžba za úspechom je poháňaná predstavami sexu a moci. Obidve sú zodpovedné za dlhý rad skvelých ale aj strašných historických skutkov.

Keď chce chlap predstaviť žene svoj majstrovský plán budúcnosti je to jeho metóda pýšenia sa súkromným vlastníctvom. Niečím čo má iba on. Je to jeho súťažiaci inštinkt, ktorý mu hovorí: “Zostaň so mnou a ja ti ukážem prečo som oveľa hodný tvojej lásky viac než ostatní“ .

Počas prvých pár dní sa Vám ambiciózny muž pravdepodobne zdôverí so svojimi plánmi a snami. Načrtne vám živý obraz toho, kým by sa chcel stať a ako sa pohybuje smerom k lifestylu, ktorý si predsavzal.

Toto je jeho vstup do vášho života. Nedokáže vás zhypnotizovať svojou zaujatou konverzáciou ale čo dokáže urobiť je pochváliť sa pred vami.

Bude taktiež hovoriť o svojich najväčších úspechoch ako dôkaze toho, že je schopný dosiahnutia majestátnych mét. Niekedy je to čisté chválenkárstvo. Pokiaľ by to potlačil ešte ďalej mohol by vyznieť vulgárne a povýšenecky.

Zatiaľ predpokladajme že je na neutrálnej úrovni, že je vzrušený keď vám rozpráva o tom čo by chcel dosiahnuť a ponúka vám detailnú víziu toho ,ako by vyzeral jeho život v nasledujúcich rokoch.

Ako na takú správu najlepšie zareagovať?

Nepodporte ho

Pokiaľ mu poviete, že znie smiešne alebo mu naznačíte, že jeho myšlienky sú nerealistické a že pravdepodobne nikdy nedosiahne svoje ciele zaradíte sa do skupiny:

  1. ktorá ho urobí nešťastným kvôli tomu, že kope privysoko
  2. ktoré chce presvedčiť o opaku

V obidvoch prípadoch zabijete jeho príťažlivosť a vyvoláte v ňom pocit aby sa do vzťahu nikdy nezaväzoval.

Potrebuje byť ubezpečený v tom, že to čo robí je správne a možné. Pokiaľ jeho plán predsa len znie enormne napríklad:

Chce vlastniť vilu v Londýne, Prahe a chce sa stať generálnym riaditeľom najväčšej softwarovej spoločnosti na svete. V tomto prípade sa proste tešte spolu s ním a buďte trochu zvedavá: „Milujem Prahu, kde bude môj apartmán?“, alebo mu proste prezraďte dôvod pre ktorý to znie tak neuveriteľne.

Podporte ho

Keď ambiciózny muž pokorí výzvu, chce to najprv oznámiť žene, ktorú miluje. Chce si túto chvíľu vychutnať s niekým, pri kom si môže vychutnať akýkoľvek úspech a akúkoľvek výzvu a vie že čaká pochvala.

Pokiaľ je to správny dobyvateľ určite chce vidieť, že ste úplne ponorená do vízie toho, ako vidí svoju budúcnosť pretože napokon on chce aby ste sa stala jeho súčasťou.

On chce aby ste mali neotrasiteľnú vieru v to, že pokorí svoje hranice. Po pravde on chce aby ste v neho verili ešte viac, než on verí v seba.

Nech žije pre svoj potenciál

Buď ho milujte takého, aký je alebo na neho zabudnite. Neinvestujte do muža len preto, že má veľa ambicióznych nápadov. Často to neznamená ani to, že ich aj splní.

Ambiciózny muži chcú dosiahnuť úžasné veci. Ale na fundamentálnej úrovni to nezmení to, kým naozaj sú (popravde, dosiahnutie úspechu môže odhaliť zlé stránky osobnosti, takže majte sa na pozore.)

Len preto, že vám predstaví silnú víziu toho, ako by mohla vyzerať vaša spoločná budúcnosť, tá sa môže nachádzať niekoľko rokov ďaleko, ak k nej vôbec dôjde. Berte ho takého akým je práve teraz, nie takého akým by mohol byť.

Nezabúdajte že žiť s ambicióznym mužom môže byť veľmi vyzývavé. Má to svoje výhody ale aj nevýhody. Môžete si užívať to, že máte po svojom boku muža, ktorý vie kam smeruje. Nebuďte ale prekvapená, keď vám nebude venovať mnoho času lebo jeho kariéra bude mať 1. miesto.

Motivujte ho k tomu aby bol lepší

Ambiciózni muži milujú ženy, ktoré ich inšpirujú a podporujú v tom, aby sa vyšplhali vyššie po korporačnom rebríku. Za takúto službu vám bude váš partner ďakovať tak, ako nikto iný.

Povzbuďte jeho schopnosti, ba dokonca mu naznačte, že sa podceňuje.

Vo vnútri jeho mysle sa ukrýva túžba, aby ste bola jeho najväčším fanúšikom a zároveň najlepším trénerom a radcom. Naozaj budete stáť po jeho boku v dobrom aj v zlom? Budete osobou, ktorá stojí za ním, ktorá ho tlačí dopredu keď to chce vzdať a keď sa veci začínajú komplikovať?

Len preto, že pôsobí tvrdo a isto nenechajte ho v tom samého. My všetci niekedy predstierame to, ako veľmi sme silný a že nemáme žiadne ťažkosti a pritom nám v hlave môže prebiehať psychický Džihád.

Zapamätajte si, že nikto nie je ako stroj – Tlačte ho k tomu aby naháňal to, po čom túži alebo v jeho reči – to prečo sa narodil a je na tomto svete.

Toto nie je o láske k tomu, kým by sa mohol stať je to o láske k jeho časti, ktorá chce od života viac.

Nehovorte mu, že nepotrebuje ambície

Môžete ho milovať takého, akým je. To je vždy plus.

Ale pokiaľ nechcete, aby začal vystrájať, nikdy mu nehovorte aby sa upokojil alebo aby sa vrátil späť do reality.

Pokiaľ je vysoko ambiciózny, existuje naozaj nízka šanca ,že ho odradíte z cesty. Dajte si v hlave naozaj dokopy to, či chcete žiť z takýmto druhom človeka.

Tým chcem povedať, že vysoko ambiciózny muži nie sú pre každého!

Bojujte – taktiež si vytvorte svoje ciele

Pokiaľ si nejaká žena myslí, že ambiciózni muži milujú pasívne a submisívne ženy, mýli sa. Byť determinovanou a odvážnou bude v ňom vyjadrovať to ,že ste sexy. Ponúkne vám rovnakú podporu akou ho chcete zahrnúť aj vy: Najlepšie páry sú tie, ktoré sa dokážu doplňovať energiou, podporovať a navzájom obohacovať.

On hladiac na vašu maličkosť, na to ako si budete vytvárať priority ho dokáže upútať natoľko, ako keby ste pred ním stála úplne nahá.

Nezabudnite na to, aby ste sa strávili aspoň hodinu za týždeň vzájomným túlením.

Nebuďte zbytočne negatívna

Nesnažte sa hľadať všetky možné varianty toho, ako by mohol zlyhať.

Pokiaľ sa stanete osobou, ktorá bude pesimisticky predpovedať všetky možné varianty toho, v čom by mohol zlyhať, stanete sa črepinou v jeho mozgu. Určite vám niekto už povedal, že pichať do osieho hniezda sa nemá. Bude k vám preciťovať antipatiu, odpor a stanete sa súčasťou tábora jeho nepriateľov.

Všetko čo práve teraz potrebuje, je mať istotu v tom, že ste na jeho strane aj keď sa vám jeho nápady zdajú pomerne netradičné až šialené…

Ponúknite mu svoje rady a stanoviská

Aj keď by ste sa vážne mala vyhnúť prehnanej kritike, mohla by ste prispieť k jeho motivácii. Tvrdohlavý podnikateľ inklinuje oveľa viac k objektívnej spätnej odozve ako k „Miláčik, milujem ťa“(Aj keď je jasné, že bez toho vzťah nemôže fungovať).   Zvedavosť spojená s kritikou si získa jeho sympatie. Nielen ,že ho podporíte ale možno prídete z niečím, čo mu pomôže v tom aby v poslednom projekte získal úspech. Naznačte mu v čom by mohol byť rýchlejší alebo jednoducho prevezmite iniciatívu a urobte prvý krok.

Vždy si zapamätajte, aj v prípade keď to bude frustrujúce a budete mu chcieť vypichnúť obidve oči, ambiciózny muži vstávajú ráno z postele aby urobili váš život krajším.

Pokiaľ mu dáte najavo, že ste na jeho strane a že taktiež máte vôľu k úspechu stanete sa tým najlepším partnerom akého by mohol mať.

Dúfam, že aj vám tieto rady pomôžu v tom, ako by ste mala pristupovať k niekomu, kto chce v živote dosiahnuť niečo viac a ktorý sa neuspokojí sa s priemerom a podniká kroky k zlepšeniu svojej situácie.