Vyberte stranu

Ste znovu sama. Ale z nejakého dôvodu z toho nemáte radosť?

Ste stále prenasledovaná tou otázkou: “Neurobila som OBROVSKÚ chybu?“

Je veľmi časté, že vás môže prepadnúť táto nezávideniahodná situácia – urobila ste správne rozhodnutie vtedy, keď ste ho poslala k vode? Vaši priatelia a rodina vám hovoria, že to takto bude lepšie.

Myslí si to každý, každý okrem Vás…

Možno ostatní nevedia ako sa v skutočnosti cítite.

Nehovoriac o tom, že jeden váš blízky priateľ bol proti rozchodu a radil vám aby ste mu dala druhú šancu.

Takže ste z toho ešte viac rozrušená a zmätená.

Môžete sa zaseknúť v tejto situácii na veľmi dlho. Zaseknúť medzi možnosťou toho, či ste urobila najlepšie možné rozhodnutie alebo naopak zahodila úžasný vzťah.

Najprv vám poviem o príkladoch kedy je naozaj pravdepodobné, že rozchod bol správnym rozhodnutím:

  • Dlhodobé hádky. Hádky vzťahu prospievajú avšak pokiaľ sa objavujú vo vysokej frekvencii, niečo je naozaj zle.
  • V prací zostávate stále dlhšie a dlhšie bez toho aby vás to ťahalo domov.
  • Vymýšľate si výhovorky, prečo by ste s ním nechcela mať sex. Je normálne pokiaľ sa občas na to necítite. Avšak pokiaľ k tomu dochádza pravidelne, je načase povedať vzťahu STOP!
  • Nedokážete sa dočkať toho, keď vypadnete z bytu. Samozrejme, že si každý má vychutnať čas pre seba. Ak však unikáte vždy z bytu, mali by ste byť na pozore.
  • Zaujímate sa o ostatných mužov. Jedna vec je byť namotanou na filmy Ryana Goslinga, iná vec je cítiť zúfalú potrebu koketovať s každým chlapom pri bare.
  • Necítite potrebu obetovať sa v prospech vzťahu. Pokiaľ patríte k normálnym ľudom neznášate večere so svokrovcami. Človek, ktorý je zamilovaný sa na nich zúčastňuje, lebo láska prináša obety. Pokiaľ ich vynechávate máte na to vážny dôvod.
  • Nedokážete si predstaviť spoločnú budúcnosť. Nemusíte si rozumieť ako jednovaječné dvojičky. Ak si však nedokážete predstaviť čo bude za 5, 10, 15 rokov je jasné, že rozchod bol správnym rozhodnutím.

Môže sa objaviť milión dôvodov, prečo je niekto pre nás zlou voľbou. Môžeme vymenovať zlé návyky, môžeme sa pozrieť na to, čo nám vo vzťahu spôsobuje frustrujúce momenty.

Ale normálne je to kvôli univerzálnym princípom. A tieto hlavné princípy nás môžu ubezpečiť o tom, že to čo sme urobili je správne.

Nedávno som sa rozprával s mojou veľmi blízkou priateľkou. Vymenovala mi mnoho dôvodov, kvôli ktorým došlo k rozchodu. Najvážnejším problémom mohlo byť, že ona investovala do vzťahu oveľa viac než on.

Problém je ten, že keď ukončíme vzťah prepadne nás tak veľký strach z toho, čo sme urobili správne rozhodnutie. Začneme sa pýtať sami seba, či to bolo správne.

Bolo to našim správnym rozhodnutím? Strach premlčí dôvody, pre ktoré sme sa toho človeka vzdali.

Naše uvažovanie prepadnú pochybnosti:

  • Možno som ho opustila priskoro.
  • Možno som to prehnala.
  • Možno som nemala po ňom chcieť aby zmenil túto vec.

Pochopte, že v tom čase existoval dôvod, pre ktorý ste ukončili jeho vzťah a naozaj bol seriózny – na rozdiel od bolesti, ktorá vás môže klamať.

Keď sa ocitnete single, osamotene a v strachu z toho, že nenájdete nikoho lepšieho, začnete o sebe pochybovať. To je ten čas keď začnete hovoriť :“Možno som sa mýlila.“ Vaša logická časť vás zavedie na miesto pochybností a zabudnete na fundamentálny dôvod. Na dôvod, pre ktorý ste ho opustila.

Vaši priatelia sa taktiež trochu nechcene zapletú do vašej negatívnej nálady. Keď vás uvidia trpieť a pociťovať bolesť, budú vám samozrejme chcieť pomôcť, ale niekedy sa táto pomoc otočí proti vám. Naši priatelia a rodina hodnotia a validujú rozhodnutia ktoré sme podnikli.

Keď vám povedia: „Možno by si mala urobiť krok späť. Možno by si sa mala vrátiť naspäť k nemu.“ A práve v tomto momente začneme byť naozaj zmätený a pochybovať o správnosti nášho rozhodnutia.

Buďte si vedomá vašeho vnútorného hlasu, ktorý k vám prehovára spytuje svedomie a rozlíšte ho od externého hlasu vašej rodiny a priateľov, ktorí jednoducho túžia po vašom šťastí.

Naše pochybnosti sú väčšinou založené na našom strachu a nedostatku. Nemali by sme na ne sústreďovať svoju pozornosť.

Nikto vám nemôže povedať z istotou, či bolo vaše rozhodnutie správne. Čo však viem je to, že odovzdanie sa pochybnostiam vám v ničom nepomôže, skôr naopak.

Bolesť neznamená to, že sme urobili niečo nesprávne, môže to znamenať len to, že potrebujeme čas na to aby sme sa posunuli a prekonali v našom živote prekážky.

Nedovoľte aby vás rozrušila, nedovoľte aby vás vychýlila z cesty o ktorej viete, že je správna.

A vždy odolajte pokušeniu vybrať si tú najjednoduchšiu cestu, ktorá vedie tam, kam nechcete ísť.

Pretože väčšinou končí táto cesta, ďaleko bolestivejšie ako cesta rastu a osobného rozvoja.