Vyberte stranu

„Takže s koľkými ženami si spal za posledné dva mesiace?“

Povedala to tak, ako keby to bola bežná informatívna otázka. Z jej reči tela bolo zrejmé, že ju mala na mňa pripravenú už pred hodinou.

Musel som sa zasmiať.

Nie pre jej očividnú priamosť, že sa naša konverzácia ani len nepriblížila do vážnej roviny a ona prišla s týmto úderom na telo ale kvôli tomu, že sa na mňa pozrela takým pohľadom, ako keby som niečo skrýval. Vtipné bolo, že som naozaj nič neskrýval. Som tak otvorený človek, že je to niekedy až smiešne.

Môj smiech ale znel previnilo. Možno aj nervózne. A práve vtedy, som si spomenul na tie situácie – ako ženy reagujú, keď chlap odpovie so smiechom na ich vážnu otázku. Prezradím vám, že to nie nič dobré. Stačí sa pozrieť na jej tvár a uvidíte ten skvelý výraz. Prestal som sa smiať.

Zdvihol som obočie a povedal: „Spal? Za posledný mesiac som nespoznal ani jedno dievča.“Začala pomaly kývať hlavou, na pól uspokojená ale stále nepresvedčená. Mala na tvári pohľad, ktorý vyjadroval myšlienku: „Neklam ma, viem o čo ti ide,“ ako keby vlastnila doktorandský titul z teórie o mužskom pohlaví.

Keby ho ale naozaj mala vedela by, že realita je často nudnejšia fikcia, ktorá sa nachádza iba v našej hlave.

Ako často mávajú single muži sex?

Vždy som fascinovaný tým, ako si ženy myslia, že muži prežívajú neviazané sexuálne dobrodružstvá.

Zdá sa, ako keby to bola jedna nekonečná fantázia populárneho vysokoškoláka – muži, ktorý sú neustále bombardovaný nadržanými volejbalistkami alebo roztlieskavačkami.

Alebo zvodkyňa v červených večerných šatách, ktorá vábi mužov od baru k taxíku a od taxíka k priamo do svojej spálne.Áno, presne tak, len snívajte ďalej.

Muži nie sú šikovný sukníčkáry

My muži naozaj nie sme ako Leonardo DiCaprio promenádujúci sa na privátnej pláži s našou ďalšou modelkou Victoria’s secret. Väčšina z nás je veľmi vďačných už len za to, že môžeme získať telefónne číslo od milého dievčaťa raz za týždeň, nie to ešte vojsť do postele z úplným cudzincom.

Ako dochádza k šíreniu bludu, že muži žijú v takej sexuálnej hojnosti ako Arabský šejkovia?

Čiastočne za to môžu muži samotní. I malé dieťa vie, že muži sa radi chvália počtom žien, ktoré im prešli cez posteľ. Muži si myslia, že ich to robí oveľa viac hodnotnejšími, pokiaľ majú veľa sexuálnych zážitkov.

Takže sa im vypláca šíriť fámy o tom, že disponujú mnohými možnosťami, čo sa týka žien.

Existuje, taktiež kultúrne vysvetlenie: Zoberte si akýkoľvek populárny televízny seriál s hlavnou mužskou postavou.

Dám ruku do ohňa, že aspoň jeden z mužov v nej vystupuje ako lámač ženských sŕdc, ktorý ma za sebou kopec afér (Californication, CSI: Kriminálka Las Vegas, Mentalista) a teda je jednoduché mužom pripísať tento prívlastok.

Taktiež ženy môžu šíriť zvesti o tom, že ostatné ženy sú ľahšie ako ony samotné. Nemá zmysel nahovárať si, že ženy nešíria takéto intrigy a nebojujú medzi sebou. Každý z týchto dôvodov vyzerá hodnoverne, čo poviete? Ale výsledok je jednoznačný:

Ženy zvyknú predpokladať, že muži majú oveľa viac sexuálnych zážitkov ako to je v skutočnosti.

Štatisticky naozaj malé % hráčov, frajerov a fešákov dokáže naozaj striedať ženy, častejšie ako ponožky. Tam vonku je skutočnosť taká ,že priemerný chlap môže byť rád, pokiaľ dokáže nabrať odvahu na to aby oslovil dievča v piatok večer a viedol s ňou 20 minútovú konverzáciu.

Tiež by som sa stavil, že väčšinu žien, by poslalo do kolien keby vedeli o tom koľko mužov by v skutočnosti odmietlo sex na jednu noc, pretože je pre nich dôležité to, aby k osobe s ktorou chcú mať sex niečo cítili. Toto samozrejme nie je podmienkou všetkých chlapov – Nebudem klamať a predstierať, že všetci muži sú romantici od kosti, čakajúci len na to keď ich zasiahne Amorov šíp.

Ale predpoklad že všetci muži sú kráľmi diskoték a vyhľadávajú nezáväzné vzťahy je jednoducho mylná. Musíme byť rozumný,bdelý a racionálny pred tým, než začneme vytvárať tieto falošné predsudky o celom pohlaví vďaka stereotypom kultúry.

Hovorí sa o tom ,že 48% mužov priznáva, že máva sex len raz za mesiac alebo menej (a môžeme sa znovu staviť, že väčšina zapadá do tejto skupiny, ktorá ho praktizuje menej…) Ďalších 28% priznáva že praktizuje sex raz za týždeň alebo menej (znovu, väčšina zapadá do kategórie menej).

Dokonca aj tieto výsledky pravdepodobne preceňujú mužský sexuálny život, keďže muži zvyknú zveličovať. Pre mužské ego je potešením prekonať priemerné štatistiky už len okrajovo.

Prečo tieto štatistiky môžu byť nebezpečné a zavádzajúce?

 

Takže ako by nám táto štatistika mohla pomôcť.

Zmarí to samozrejme ilúziu modernej spoločnosti. Ilúziu toho, že všetci prežívajú odviazaní sexuálny život, zábavu a náhodné sexuálne zážitky keď sme mi zatvorený doma v našom byte a jediný s kým môžeme flirtovať je naša mačka.

Život odviazaného Rockera? Nie. Vymývanie mozgov? Áno.

Sociálne média nás rady zasypávajú touto fantáziou tým, že nám ukazujú vrcholné momenty životov našich priateľov, toho čo sa nám zdá ako nekončiaci prúd kokteilových a bláznivých nocí. Prináša nám to depresie kvôli rutinnej realite našich stereotypných životov (Realita je taká, že všetci prežívame rutinný život pokiaľ nie sme zaneprázdnení falošným prezentovaním prostredníctvom obrázkov. )

Ponaučením by možno malo byť to aby si obidve pohlavia dávali pozor na prezentovanie mužov a žien v spoločnosťou – Môže viesť aj mužov aj ženy k sebadeštrukčnému správaniu.

Pozitívom je, že sa môžete uvoľniť pri spoznávaní , pretože si uvedomíte, že už viete že by muž nemal instantne ujsť pokiaľ sa s ním nechcete po 2 hodinách od spoznania vyspať. Bude to znieť ironicky, v porovnaní so ženami, ale nie všetci muži sú rovnaký.

Pokiaľ nabudúce stretnete v bare muža ako sa neúnavne snaží získať kandidátku na posteľové dobrodružstvo choďte za ním, pobúchajte mu po pleci a povedzte: „Neboj jedného dňa to vyjde. Nech sa ti darí kamoško.“