Vyberte stranu

Myšlienka na to, že váš partner má platonický priateľský vzťah s inou ženou môže byť zneisťujúca.

Je to jedna z tých oblastí života, keď si chceme zachovať neutrálny postoj. Ale ak budeme zažívať realitu toho, že náš partner „trávi veľa času osamote“ s inou ženou, jednoducho si nemôžeme pomôcť a budeme cítiť inštinktívnu žiarlivosť.

Keď si predstavíte, že sa váš partner delí v kine o popkorn s inou ženou, alebo ženu v letných šatách, ktorá s ním v parku relaxuje, zachváti vás nepríjemný pocit v žalúdku.

Aj keď neveríte tomu, že cieľom každej ženy je zviesť vášho partnera, nemôžete si pomôcť a cítite sa trochu odmietnutá: Prečo si by si vybral to, aby strávil čas s niekým iným než s vami?

 • Necítite, že vás rešpektuje
 • Necítite, že si vás váži
 • Možno mu pripadá zábavnejšia
 • Možno tajne dúfa v to, že sa stane jeho priateľkou
 • Chce sa s ňou stretnúť, lebo k nej musí pociťovať príťažlivosť
 • Musí sa jej páčiť…Aspoň trochu.

Pripadá vám to nelogické? Možno a možno nie. Toto nie malá prekážka.

Nanešťastie neexistuje zoznam pravidiel rozlišujúci dobré a zlé mužsko-ženské priateľstvá.

Samozrejme existujú ľudia pri ktorých vieme, že čas s nimi strávený by bol nebezpečný pretože ohrozujú náš vzťah: starý ex priateľ, na ktorého občas nostalgicky spomíname alebo kolega z práce, ktorý s nami neustále flirtuje.

6 otázok, ktoré si musíte položiť, pred tým, než mu dovolíte aby mával platonické vzťahy

Na čom v skutočnosti záleží je to, ako sa cítite, keď váš priateľ si vyjde von s inou ženou.

Napríklad:

Dáva vám váš priateľ neustále na zreteľ to, aby ste sa cítila milovaná a aby ste o ňom nikdy nezapochybovala? Vždy vás dáva na prvé miesto a vždy vás uprednostní pred inými aktivitami?

Chodí von iba so ženami, s ktorými nemá žiadnu sexuálnu a romantickú históriu so ženami, ktoré vám nerobia starosti? Je úprimný a úplne otvorený, keď hovorí o ostatných ženách (hovorí vám o ženách, s ktorými sa nedávno zoznámil v práci alebo o tom ako nedávno narazil na bývalú priateľku)?

Cíti sa dobre, keď sa rozpráva s inou ženou cez telefón, zatiaľ čo vy sa nachádzate spolu s ním v izbe? Spýta sa vás, či je v poriadku mať za kamaráta dievča?

Pokiaľ dokážete odpovedať na tieto otázky áno, potom aspoň viete, že ste vo vzťahu s chlapom, ktorý sa snaží o to, aby vás nikdy nevynechal.

Pokiaľ je odpoveďou na všetky tieto otázky nie, potom môžete mate zelenú na to, aby ste si začala robiť starosti ohľadom jeho ženskej kamarátky.

Sú to otázky nad ktorými sa treba zamyslieť.

Aby som bol úprimný, toto je ten typ problému na ktorý, nikdy neponúkam jedno konkrétne riešenie pretože viem, že každý pár pristupuje k problematike platonických kamarátstiev odlišne.

Pre niektoré dvojice to nepredstavuje žiadny zádrhel – Obidvaja partneri si dôverujú tak veľmi, že je nemysliteľné, aby jeden z nich podvádzal. Obidvaja majú priateľov opačného pohlavia s ktorými chodia pozerať filmy, piť cockteily, chodia na koncerty a dokonca u ktorých aj prespávajú.

Pri ostatných pároch by bolo považované za podlú zradu už len rozprávať sa s iným mužom alebo ženou a nepodať úplné hlásenie konverzácie a svedkov ktorý by potvrdili túto nevinnú výpoveď.

Priateľstvo, ktoré v jednej žene vytvorí žiarlivosť a zúrivosť dokáže vytvoriť v druhej priateľstvo a podporu. Nemyslím si, že ani jedno z toho je dobré – Je to o tom ako sa obidvaja cítite a či to dodrží hranicu lojality a vernosti, ktorú ste si s partnerom na začiatku vášho vzťahu sľúbili.

Keď sa obavy zmenia na nebezpečnú žiarlivosť

Nezávisle od toho, čo sme si povedali, existujú určité prejavy správania ktoré vytvoria vysoký level žiarlivosti v každom partnerovi.

Môže tam patriť:

 • Začnete vystrájať vždy, keď sa na facebooku objaví nová fotka na ktorej je označený s inou ženou.
 • Pýtate sa ho, či by ste mu nemohli skontrolovať v telefóne jeho správy (bez toho, aby na to existoval relevantný dôvod).
 • Začnete sa správať zvláštne, keď sa začne baviť na party s inou ženou a robíte mu hanbu tým, že nenávistne zazeráte na zdroj vašej vašej žiarlivosti.
 • Zakážete mu aby išiel na kávu s kamarátkou, ktorá je v meste a ktorú nevidel už niekoľko rokov.

Som si vedomý toho, že posledný bod vo vás môže vzbudzovať pochybnosti.

Niektoré z vás môže napadnúť: Prečo by sa s touto kamarátkou chcel stretnúť iba osamote? Prečo sa s ňou nemôže stretnúť v spoločnosti ostatných mužov? Prečo nepozval aj mňa?

Moja odpoveď na všetky tieto otázky – Áno, možno…

Nemôžem diktovať vaše štandardy. Na čom naozaj záleží je toto:

 • Cítite že mu môžete veriť
 • Robí vás vašou prioritou
 • Rozumie vašim štandardom a snaží sa ich dodržať

Odpovedzte si sama do akej miery vám vadí ženská spoločnosť v okolí vášho muža. Záleží to iba na vás. Pokiaľ ste dobrou partnerkou je nepravdepodobné aby sa medzi vás a neho dostal niekto ďalší.

Nielen lož ale aj žiarlivosť má krátke nohy.