Vyberte stranu

Bozkom dokážete znamenať všetko alebo nič. Preto je zmyslom bozku determinovať príťažlivosť k niekomu.

Bozk dokáže vzťah vytvoriť alebo zničiť: Je to oddeľovač medzi intímnym vzťahom alebo priateľstvom. Medzi milencom alebo priateľom.

Existuje názor že je rovnako intímny ako sex a má rovnaký vplyv. Na niektoré bozky spomínam viac ako na svoje sexuálne zážitky.

Čisté ústa

Je to veľmi rozšírené – mnoho ľudí býva obvinovaných zo zlého dychu. Zlý dych sa môže prihodiť aj vám! Dohliadajte na seba a uistite sa že máte čisté zuby a svieži dych. Nezáleží na tom ako dobre sa bozkávate, zlý dych môže všetko zruinovať.

Vybudujte moment

Či už je to na konci prvého rande alebo po mnohých schôdzkach, očakávanie ktoré vybudujete vytvorí napätie a to napätie uvoľníte bozkom. Je to ako rozuzlenie v každom skvelom príbehu. Dbajte na to aby ste s tým nečakali príliš dlho na to aby vás druhá osoba nezačala upodozrievať z toho že o ne nemáte záujem.

Pracujte s očami

Keď sa nakláňate k bozku, nemôžete používať svoje ústa na rozprávanie takže prečo nepovedať niečo očným kontaktom ? Vždy dbám o to aby som pri bozkávaní mal zatvorené oči pretože je trochu divné, keď má jeden z nás otvorené oči a môže to byť trochu rozrušujúce.

Hovorí sa že všetky zmysli slepých, okrem zraku bývajú posilnené a vylepšené

Dočasná slepota počas bozkávania môže zintenzívniť pocity z bozku – zvuk toho ako osoba dýcha alebo dotyk jeho ruky.

Nesnažte sa to kontrolovať, dovoľte nech to kontroluje vás.

Vo skvelom bozku sa schováva moc. Takže mali by ste ho jednoducho schmatnúť a užiť si ho. Moment je zmarený, pokiaľ sa pokúsite ovládnuť.

Bozkávajte sa s ľuďmi, ktorý vás priťahujú.

Všetci sa občas previníme tým že pobozkáme niekoho kto nás nepriťahuje: Možno na tanečnom parkete alebo nakonci noci –keď sme najviac zraniteľní. Pokiaľ budete bozkávať iba ľudí, ktorí vás priťahujú, tie bozky budú chutiť oveľa lepšie. Bozkávanie mnohých ľudí môže viesť k stuhnutosti. Ale na druhej strane vám niektorí ľudia môžu povedať že „tréning robí majstrov“

Sadnite si a uvoľnite sa

Bozkávanie je týmová práca. Nebudte príliš útočný a ofenzívny. Snažte sa prispôsobiť tempu druhej osoby.

Pracujte s jazykom

Použitie jazyka môže byť úžasné alebo strašné. Môj kamarát chodil s dievčaťom ktoré vždy oblízalo jeho tvár keď sa s ním začalo bozkávať. Viedlo to k rozchodu. Pamätajte je to bozk a nie umývanie tváre. Nikto nemá rád útoky jazyka alebo keď sú celú ústa plné cudzieho jazyka. Ale dobre použití jazyk môže spríjemniť bozk.

Budte spontánna

Prekvapiť niekoho bozkom môže byť úžasné. Dajte im malý dar keď to budú najmenej očakávať.

Vyberte skvelé prostredie

Či už je to posedenie pri sviečkach, stan pod hviezdamy, na oceáne alebo búrka. Špeciálne alebo výnimočné prostredie môže urobiť bozk jedinečným. Pretože vaše oči sú počas bozku zatvorené, budete vnímať a cítiť veci okolo vás oveľa jasnejšie.

Dávajte pozor na sliny

Dbajte o to aby ste dozerali nielen na jazyk ale aj na sliny. Nevytvárajte prúd tečúci s kútikov vaších úst.

Používajte svoje ruky

Nefixujte sa na niekoho tvári. Dotkýkanie sa krku alebo bokov alebo držanie ich počas bozku, robí spoločné momenty príjemnejšími.

Bez kvapalného sebavedomia

Prišiel som k smutnému uvedomeniu že som nepobozkal dievča na triezvo počas veľmi dlhej doby. Prirodzene, nebol som vo vzťahu ktorý by fungoval dlhšiu dobu. Jasné – je zábavné rozdeliť si flasšku vína spojiť to s oblizovaním ale stavím sa, že najlepšie bozky sú tie ktoré zažijeme pri plnom vedomí.